Společnost dTest otestovala akumulátorové sekačky

Společnost dTest otestovala akumulátorové sekačky

Poslední dobou je téma plošné elektrifikace celkem živé napříč celým spektrem lidské činnosti. Všudypřítomný důraz na ekologii a snižování emisí způsobuje, že elektromobilita je na vzestupu a dnes se může zdát, že všichni cyklisté jezdí na elektrokolech, všichni automobilisté jezdí v elektroautech atd. Tato, doslova „elektrománie“ neminula ani oblast zahradní techniky.

Datum zveřejnění:

C-EGO-LM1903EFaktem je, že i v oblasti akumulátorové techniky došlo v poslední době k velikému posunu vpřed a různé předsudky o nízkém výkonu a krátké výdrži baterie jsou hlubokou minulostí. A to přimělo společnost dTest se podívat, jak na tom vlastně akumulátorové sekačky ve skutečnosti jsou. Do testovacího programu bylo zařazeno úctyhodné množství akumulátorových sekaček v počtu 23 strojů. Trend nástupu akumulátorové techniky jasně potvrzuje velikou pestrost nabídky akumulátorových sekaček. Mezi testovanými modely je možné najít jak modely s cenovkou blížící se levným elektrickým sekačkám, tak i luxusnější stroje, které mají nejvyšší ambice stát se konkurencí sekačkám s benzínovým motorem. V této konkurenci se nejenom neztratily, ale dokonce obsadily dvě nejvyšší příčky akumulátorové sekačky značky EGO. Dle hodnotícího klíče společnosti dTest obsadila sekačka EGO LM1701E-SP se 76 procentními body 2 místo a s převahou mezi akumulátorovými sekačkami zvítězila akumulátorová sekačka EGO LM1903E-SP s 80 procenty a hodnocením “velmi dobře”.

Jak se píše v posledním testování akumulátorových travních sekaček v květnovém d-Testu:

“Nejpovedenější akumulátorovou sekačkou v testu je EGO LM1903E-SP (dopadla s hodnocením “velmi dobře”). Kladné body sbírala především za vynikající kvalitu sečení, kterou se téměř vyrovná i nejlepším benzínovým sekačkám…”

Je to jednoznačné potvrzení skutečnosti, že stroje EGO disponují silou benzínu, ale bez benzínu.

Více na https://www.egostroje.cz/