Luxusní sekačka HRX v AKU provedení

Luxusní sekačka HRX v AKU provedení

Nová doba „Elektrická“ u Hondy pro rok 2022 pokračuje – vysoký a osvědčený výkon, komfort obsluhy, nízké vibrace, hlučnost a emise, nízké provozní náklady.

Datum zveřejnění:

Ani největší světový výrobce benzínových motorů nezůstává stranou a začíná čím dál více pronikat do světa akumulátorové zahradní techniky. Bateriové provedení řady sekaček IZY se již na trhu dobře zabydlelo a do sezóny 2022 Honda rozšíří nabídku AKU sekaček o další model "na baterky" HRX476. A tato luxusní aku sekačka Honda HRX 476 XB nezůstává své motorvé sestře nic dlužna. Najdete zde integrovaný mulčovacm systém, variabilní ovládání rychlosti pojezdu systémem SELECT Drive, centrální nastavení výšky sečení, odolný podvozek z kompozitu Polystrong a intuitivní a snadné ovládání. Jediným rozdílem je zde pohonná jednotka v podobě vícepólového, vysocevýkonného elektromotoru o výkonu 1800W, napájeného Li-ion baterií s napětím 36V. Svou velikostí a výkonem odpovídá spolehlivé údržbě travnatých ploch o rozloze cca 1000 m² v závislosti na použité baterii.

Jestliže aku sekačky IZY - ON jsou „základním stavebním kamenem“ se všemi svými charakteristickými vlastnostmi, na které jsme u IZYn zvyklí, model HRX 476 XB VEEA rozšiřuje do "sféry elektrické" i řadu výkonných sekaček "De-luxe". A to doslova. 

Honda HRX 476 XB VEEA disponuje vynikající ergonomií, snadnou dosažitelností všech základních ovládacích prvků, dokonalým odhlučněním a odstíněním nežádoucích vibrací. To jsou základní předpoklady k tomu, aby se uživatel této sekačky při práci cítil mimořádně komfortně. Vlastní pojezd typu SELECT Drive® s možností plynulé změny rychlosti jízdy se dokonale přizpůsobí pohybovým schopnostem každého a výrazně tak snižuje námahu při práci. Výškově nastavitelná ovládací rukojeť se přizpůsobí výšce postavy. Změnu výšky střihu provedete jednoduše a rychle pomocí jediné páky s aretací v 7 polohách. Kompaktní rozměry a vyváženost stroje poskytují sekačce vynikající ovladatelnost v členitém terénu. S AKU sekačkou nemusíte ani dbát na případné poškození stroje při sekání ve svahu. Standardním vybavením této sekačky je integrovaný systém volby pracovních režimů VersamowTM, který umožňuje obsluze jedním pohybem ovladače během vteřiny změnit sekačku trávy na mulčovač nebo drtič spadaného listí.

O pohon se zde stará profesionální, 8-pólový bezuhlíkový elektromotor 36V, uložený v hliníkovém plášti a průmyslových kuličkových ložiskách. Disponuje výkonem 1,8 kW a svým výkonem a hlavně kroutícím momentem 6,0 N.m, patří elektromotor k nejsilnějším akumulátorovým pohonům na trhu v dané kategorii a lehce překonává i konkurenční elektromotory. Díky bohatému chladícímu žebrování je motor teplotně vyvážený a nepotřebuje dodatečné chlazení pomocí ventilátoru, proto je mimořádně tichý a účinný. Vícepólová konstrukce rotoru zaručuje konstantní a stabilní výkon motoru jak v odlehčeném stavu, tak i pod zátěží. Znamená to, že efektivita a kvalita sekání a sběru je naprosto vyrovnaná bez ohledu na hustotu a výšku travního porostu. „Palivovou nádrží“ pro tento motor jsou akumulátory 36 V ve třech různých kapacitách; 4 Ah, 6 Ah nebo 9 Ah, kterou využijí hlavně uživatelé z řad profesionálů. Konstrukce Li-Ion akumulátorů zaručuje dlouhou výdrž a životnost a potenciál napětí 36 V je naprosto optimální pro dosažení maximálního výkonu a schopnosti přenesení maximálního napájecího proudu na elektromotor.

Při provozu tato sekačka tvoří základ bateriových sekaček Honda a patří k nejtišším a nejlépe vybaveným sekačkám na trhu vůbec.
Flexibilita strojů spočívá ve vzájemné záměnnosti a možnosti použití akumulátoru ze sekačky i na ostatní AKU výrobky z nabídky Honda. Chytrá rychlonabíječka baterii spolehlivě, šetrně a hlavně rychle nabije a můžeme pokračovat v práci.

Taková bude zbrusu nová AKU sekačka Honda HRX. Bezpečná, výkonná, spolehlivá, tichá, úsporná, komfortní a hodně snadná na obsluhu a ovládání.

...a málem bychom zapomněli. Krytí sekačky je IP54, což v praxi znamená bezpečnou ochranu sekačky proti dešti a stříkající vodě.

U autorizovaných prodejců Honda bude sekačka k dispozici na začátku jara 2022. Přijďte se podívat.

Více na https://www.hondastroje.cz/