Honda získala ocenění Red Dot Design Awards za design

Honda získala ocenění Red Dot Design Awards za design

Honda získala kvarteto ocenění Red Dot Design Awards pro kategorii za design automobilů, motocyklů i motorových strojů.

Datum zveřejnění:
  • Honda poprvé v historii získává ocenění za design “Red Dot Awards” napříč všemi produktovými kategoriemi
  • Zcela nová Honda HR-V e:HEV za kvalitu designu a inovace
  • Motocykl NT1100 a skútr ADV350 získávají ocenění za design
  • Zcela nový přenosný generator elektrického proudu EU32i doplňuje kvarteto vítězných produktů
  • Prestižní mezinárodní ocenění “Red Dot Design Awards” podtrhují dokonalost konstrukce a designu výrobků značky Honda

Zcela nové, kompaktní SUV HR-V e:HEV společnosti Honda, cestovní motocykl NT1100, skútr ADV350 „adventure“ a generátor elektrického proudu EU32i získaly ocenění Red Dot Award: „Product Design 2022“ – poprvé, kdy Honda získala ocenění napříč všemi produktovými řadami, motocykly , automobily a motorové stroje. Toto prestižní ocenění je uděleno pouze produktům, které vynikají vysokou kvalitou designu a inovativností.

Značka ocenění Red Dot Winner se mezinárodně prosadila jako jedna z nejuznávanějších značek kvality pro produktový design na světě. Mezinárodní porota složená z 50 expertů, testuje, hodnotí a diskutuje každý výrobek, přičemž hodnotící kritéria jsou každý rok přehodnocována a upravována tak, aby odrážela nejnovější technické, sociální, ekonomické a ekologické trendy.
„Jsme potěšeni, že jsme poprvé obdrželi ocenění Red Dot Product Design Award ve všech produktových kategoriích Honda motocyklů, automobilů a motorových strojů,“ řekl Toshinobu Minami, provozní ředitel, Design Center, Honda R&D Co. Ltd., „Věříme, že je to výsledek neustálé touhy společnosti Honda „… pomocí našich výrobků, technologií, nápadů a designu sloužit lidem“, což je jednou z hlavních myšlenek zakladatele společnosti. Budeme i nadále rádi přijímat výzvy tak, abychom našim zákazníkům poskytovali výrobky, které “potěší a překvapí dokonalostí”.

Při navrhování a vývoji nejnovější generace HR-V, inženýři Honda od základů zcela přepracovali populární kompaktní SUV. Výzkum společnosti Honda zjistil, že moderní spotřebitelé si nevybírají produkty pouze na základě skutečného výkonu nebo přitažlivé estetiky, ale také podle toho, jak se začleňují do jejich životního stylu a zda produkt splňuje jejich individuální požadavky. Faktem je, že HR-V nové generace má moderní karoserii SUV, která je ideální kombinací prémiového a dynamického designu a jedinečného prostorového využití. Jak interiér, tak exteriér ztělesňují novou, jednoduchou, čistou a moderní designovou filozofii Hondy, již lze rovněž spatřit u nedávných představených modelů, a úspěšně rozšiřují pověst značky z hlediska kvality, funkčnosti a praktičnosti.

NT1100, představený v říjnu 2021, představuje novou, turistickou éru motocyklů. Pohodlný, agilní a především velmi příjemný motocykl NT1100 čerpal z bohatého dědictví značky Honda v oblasti cestování, jehož cílem je přilákat jak zkušené jezdce, tak novou generaci, hledající tradiční cestovní motocykl s neomezeným komfortem a praktičností bez zjevné „extravagance“. Design motocyklu vznikl v italském R&D centru Honda v Římě tužkou šéfdesignéra Maurizia Carbonary (navrhoval také populární  CRF1100L Africa Twin a X-ADV) s hlavním cílem „proaktivního pohodlí“. Jeho čisté, elegantní linie jsou, jako takové, doladěny pocitem lehkosti díky přizpůsobené úrovni a horizontálním charakterovým liniím, které silně podtrhují novou úroveň požitku z jízdy.
Dalším dvoukolovým vítězem se stal, „adventure skútr“ ADV350, který věrně čerpal z působivého vzhledu X-ADV. Ten byl při svém představení v roce 2017 díky své robustnosti obrazně nazván „prvním dvoukolovým SUV“. Hranaté designové linie členitého povrchu, vysoká světlá výška, odpružení s vysokým zdvihem a praktičnost jako na skútru. ADV350 přichází s kůží na trh skútrú střední třídy právě s výše uvedeou filozofií inovativního vzhledu pod hlavičkou ‚New Urban Adventure‘. Jeho off-roadově orientovaný vzhled a jedinečné, originální odpružení motocyklu ve své třídě, odpovídá skutečné schopnosti vypořádat se s nejdrsnějším povrchem.

A to nejlepší na konec. Oceněnou řadu výrobků Honda doplňuje doplňuje nedávno představený přenosný generátor elektrického proudu EU32i, který nabízí mimořádný výkon v uživatelsky příjemném a chytře navrženém “balení”. Představuje jako první na světě integrování vysoce výkonného motoru se vstřikováním paliva do přenosného generátoru. Honda tak do kategorie motorových strojů přináší motor, konstrukčně  disponující technikou, která byla dříve výsadou pouze automobilů, motocyklů nebo závěsných lodních motorů. EU32i produkuje mimořádně kvlatní a stabilní elektrický proud o výkonu 3200 wattů. Generátor je opatřen speciální aplikací pro chytré telefony a s připojením Bluetooth umožňuje uživatelům sledovat stav generátoru a ovládat jej na dálku.

Úspěch designu Honda, napříč všemi kategoriemi výrobků, staví na dlouhé historii ocenění Red Dot např. Hondy S2000 v roce 2001, Civic v roce 2006 a European Accord Tourer v roce 2008.

Více na https://www.hondastroje.cz/